Skip to content

Opera, WebKit ja ACID3

Nii nagu Opera arendajate ajaveebis kirjutatakse ning WebKit'i arendajate ajaveebis räägitakse, siis on nad esimestena saanud hakkama järjekordse brauseriarendajate küpsustestiga ehk ACID3 testiga. Mingi vahe on ka selles, et WebKit'i puhul kasutati selleks avaldatud testversiooni, kuid Opera puhul sisemist testversiooni. Konkurents kahe brauseriarendusmeeskonna vahel läks sedavõrd naljakaks, et avalike teadete ilmumisel blogisse oli napp pooletunnine vahe. Eks näis kumb neist esimesena korrektse avaliku ja ametliku brauseriversiooni teeb.

Ehk teisisõnu - hetkel arendamisel oleva järgmine Opera versioon 9.5 ja Safari ning Konquerori (WebKit on nende renderdusmootoriks) järgmised versioonid suudavad järgida paljusid uusi ja keerukaid veebistandardeid.

Saatuse tahtel leidsid WebKiti arendajad viimasel hetkel testis endas ka vea ja selles mõttes Opera testi ei läbigi :-)

ACID3 test on loodud Web Standards Project nimelise huvigrupi poolt teoreetilise testina, mille käigus on tehtud standarditele vastav, kuid võimatult keeruline veebileht. Tegemist on järjega ACID2 testile. Mõlema testiga jäävad hätta enamus viimaseid ametlikke ja avalikke brauseriversioone (selle artikli kirjutamise hetkel seisuga).

ACID-testide läbimise võrdlus on kirjas ka Wikipedias: ACID2 ja ACID3.

Tagasiviited

Ei ole tagasiviiteid

Kommentaarid

Näita kommentaare Loeteluna | Jutulõngana

Lembit :

"...standarditele vastav, kuid võimatult keeruline veebileht."

Tegelikult ei valideeru ei Acid2 ega Acid3 enda CSS. Seega täpsem oleks öelda, et testid on ennekõike tehtud brauserite kottimiseks. Sellele on ka oma koodi valideerumine teadlikult ohvriks toodud.

Hea postitus!

pj :

Kui me räägime W3C CSS validaatorist, siis see on ju mõeldud ikka "massiturule" ja ei saagi hakkama saada selliste hullude konstruktsioonidega nagu neisse testidesse kokku on aetud.

Lisaks arvestab ta vaikimisi CSS 2.1'ga (seda saab küll eraldi sättida). ACID3 aga sisaldab ka CSS 3 funktsionaalsust.

Lembit :

Sul on muidugi õigus. Aga ma pulli pärast proovisin jah, k.a. CSS3-ga valideerida.

Hoopis teine asi: natuke ootamatu, et Serendipity avaldab ka e-posti aadressi, ehkki veidi hägustatud kujul.

Ning ehk on see seotud sinu mootori uuendamisega: viimastel päevadel on mul Thunderbird'i saabunud korraga N värskemat postitust uuesti, täna näiteks 13 viimast.

pj :

> Hoopis teine asi: natuke ootamatu, et Serendipity
> avaldab ka e-posti aadressi, ehkki veidi hägustatud
> kujul.

See on konfitav.Sättisin mittekuvatavaks ka moditud kujul.

> Ning ehk on see seotud sinu mootori uuendamisega:
> viimastel päevadel on mul Thunderbird'i saabunud
> korraga N värskemat postitust uuesti, täna
> näiteks 13 viimast.

Kas siis RSS või ATOM uudisvoogude uuendamisega? Hmm... tegelikult pole ma selles osas midagi muutnud. Katsetan asja.

Autor ei võimalda seda artiklit kommenteerida

Lisa kommentaar

Tärnide vahel olev sõna kuvatakse paksus kirjas (näiteks: *sõna*) ning allajoonitud sõna saab teha alakriipsudega (näiteks: _sõna_).
Standardsed emotikonid nagu :-) või ;-) muudetakse piltideks.
Kommentaatorite e-posti aadresse ei kuvata veebis avalikult ning neid kasutatakse vaid järgmistest kommentaaridest teavitamiseks

Me soovime takistada veebirobotitel siia veebi kommentaarispämmi saata ja selleks palun sisestage see märgijada mide te järgneval pildil näete allpool olevale väljale. Teie kirjutatud kommentaari arvestatakse vaid siis kui pildil olev ja sisestatud märgijada on ühesugused. Samuti eeldame kommenteeri salvestamisel, et Teie brauseris on küpsiste kasutus meie veebis lubatud.


Form options