Skip to content

Mobiiltelefon lennukis - ühe ajastu lõpp ja teise algus

Sellest ajast peale, kui mobiiltelefonid massiliselt kasutusele võeti, on nende kasutamine (sisse lülitamine) lennukites keelatud olnud. Ikka põhjusel et see segab lennuki sidesüsteemide tööd.

Nüüdseks on tekkinud 2 suurt ja tugeva tasutaga teenusepakkujat (OnAir ja AeroMobile), kelle on loodud süsteemid võimaldavad lennuki pardalt mobiiltelefonikõnesid teha ning see toimib nii nagu iga tavaline roaming.

Hämmastav on see, et mobiiltelefonid pole oma üldiselt olemuselt muutunud ja kuidas siis nüüd järsku on mobiilkõned lennukis ohutud ;-)

Esimesena lennufirmadest võtab sellise lahenduse täies mahus kasutusele 2007. aasta jaanuaris Emirates. Lisateave ATW Online uudistes.

Trackbacks

No Trackbacks

Comments

Display comments as Linear | Threaded

araterl on :

Ehh seda teknoparanoiat jah! Algselt keelati moblad ära, sest vana kooli automaatsed maandumisseadmed töötasid 900Mhz sagedusalas. Oli vist nii, et kindla nurga alt suunatakse tugeva suunakarakteristikuga raadiolaineid ja siis lennuk peab selle sees püsima, et raja algus üles leida - nüüd vist mõni muu tehnoloogia. Hiljem tuli teema, et nagu ikka kõik elektroonika plärtsub ja pläriseb kui mobla läheduses aga ilmselt tänapäeva lennukitest varjestus piisavalt hea või lahendused mürakindlamad. Ei tea, et mõni lennuk oleks väljaspool tõusu-langust mobla päras tõendatult alla sadanud.

The author does not allow comments to this entry

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA

Form options