Skip to content

Asjatu toidulisand E621 ehk naatriumvesinikglutamaat ehk maitsetugevdaja

Viimati Soomes käies muu hulgas vaatasin ühes juhuslikus toidupoes ringi ja ostsin Snellmani pakendatud liha- ja vorstiviile. Silma jäi ta sellega, et kõikidel pakenditel oli kirjas "Ei sisalda E621 toidulisandit". Hiljem kodus proovides selgus, et kõik nad olid väga maitsvad ning kadusid külmkapist kiiremini kui oleks eeldanud.

E621 ehk naatriumvesinikglutamaat on ülilaialt kasutatav maitsetugevdaja, mille ainus eesmärk on tekitada olukord, et klientidele jääks mulje "kui lõhn on tugev, siis kindlasti maitseb ka hästi". Tegelikult on tegemist täiesti asjatu toidulisandiga, mis tekitab lisakulusid, sogab ära toiduainete loomulikud lõhnaomadused ning mõnede uuringute alusel võib olla seotud terviseriskidega.

Millal tekib esimene Eesti lihatootja või muu toiduainetetootja, mis teadlikult jätab senikasutatud E621 oma toodetest välja?

Trackbacks

No Trackbacks

Comments

Display comments as Linear | Threaded

Kaur on :

Miks nad peaks selle enda toodetest välja jätma?

PJ on :

Miks peaks sööma asjatut keemiat, mida annab ära jätta? Kindlasti leiaks selliseid aineid veel, mis toidule mitte midagi juurde ei anna ja mida saaks retseptidest ära jätta.

kaur on :

Sa vastad mingile teisele küsimusele. Muidugi ei peaks keemiat sööma :-) Aga see pole tootja asi; ega tema ju ei söö, tema hoopis müüb.

Aga tootja poolt? Kui E621 tõstab müüki, siis miks peaks tootja-müüja selle välja jätma?

Ainus põhjus oleks, kui E621 välistust ennast annaks kasutada müügi tõstmiseks. Kas saab?

Anonymous on :

Ei vasta valele küsimusele - E621 peaks retseptidest välja jätma, sest klientidele meeldib puhtam toit (ning säästab tootjale ka natuke kulusid). Nii peakski iga tootja mõtlema. Kui ei mõtle, siis ta ei saa aru mis äriga ta tegeleb.

Kes esimesena selle muudatuse ära teeb ja teavet tehtud muudatusest suudab klientideni viia on ka lõpuks turul võitja.

The author does not allow comments to this entry

Add Comment

Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications.

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA

Form options