Skip to content

Visitestonia.com-nimelised tasuta WiFi levialad 50 Euroopa linna

Viimases ajakirjas/ajalehes Diplomaatia esitab Cyrus Farivar idee, et Eesti võiks oma turismiturunduse jaoks teha mõnedesse Euroopa linnadesse EstoniaWifi nimelised tasuta WiFi levialad, mis kutsuks huvilisi Eestisse külla või äri tegema või teadust tegema.

Idee on fantastiline, lihtsalt levialade nimi võiks olla Visitestonia.com ning selliseid linnu võiks olla näiteks 50 (sh 25 tähtsamat Euroopa ülikoolilinna).

Mida see maksma läheb? Eeldaks, et enamuses linades on saada 8 Mbit/s ühendusi hinnaga 1000 krooni kuus, lisame sellele 800 krooni seadme rendiks, hooldusteenuseks, monitooringuks ning asukoha rendiks, lisaks 200 krooni kuus veebisaidile, kuhu kasutajad vaikimisi suunatakse. Korrutame 2000 krooni läbi 12 kuu ja 50 linnaga ja saame 1,2 miljonit krooni aastas.

EAS'i selle aasta eelarve on 3,5 miljardit krooni ning see miljonike võiks sinna küll ära mahtuda :-)

Tagasiviited

Ei ole tagasiviiteid

Kommentaarid

Näita kommentaare Loeteluna | Jutulõngana

Lembit Kivisik :

Suurepärane edasiarendus suurepärasele ideele – mul oli samuti "vau!" moment Diplomaatiast Cyruse mõtet lugedes. Tüüp on üleüldse meeldivalt positiivsel arvamusel meie kodumaast.

Tasub vaid loota, et asjaomased isikud/instantsid nüüd selle toreda mõtte üles korjavad.

Kardan, et toodud näidiskalkull on siiski pigem liiga väike.

P.S. Kas nimetad Diplomaatiat "ajakirjaks" seepärast, et Hans Luik tegi sama TV3 Kolmeraudses? Mu arust antud üllitis siiski ajakirja mõõtu välja ei anna. Kahjuks – võiks paksem olla vabalt.

pj :

> Kardan, et toodud näidiskalkull on siiski
> pigem liiga väike.

Võib olla. Aga isegi, kui olen hindu 2x alahinnanud, siis kogunev 2,5 miljonit on vähem, kui too eelmisel aastal tehtud MTV-kampaania kulu ja võiks igal juhul eelarvesse ära mahtuda.

> Kas nimetad Diplomaatiat "ajakirjaks" seepärast, et
> Hans Luik tegi sama TV3 Kolmeraudses?

Sellepärast, et Diplomaatia on õhuke nagu vanaaegne ajaleht ja ilmub harva nagu ajakiri.

> üllitis siiski ajakirja mõõtu välja ei anna. Kahjuks
> – võiks paksem olla vabalt.

Võiks olla küll ja lausa mitu korda.

Lembit Kivisik :

Täna on küll natuke kahju, et jutud paberilt online'i viibega jõuavad, aga igatahes peaks Cyrus Farivari artikkel e-Eestist varsti ka siia jõudma: http://www.diplomaatia.ee/

veljo haamer :

Tore, kui idee lugejatele meeldib.
Ametnike toetuse hankimine on keerukam.

Autor ei võimalda seda artiklit kommenteerida

Lisa kommentaar

Tärnide vahel olev sõna kuvatakse paksus kirjas (näiteks: *sõna*) ning allajoonitud sõna saab teha alakriipsudega (näiteks: _sõna_).
Standardsed emotikonid nagu :-) või ;-) muudetakse piltideks.
Kommentaatorite e-posti aadresse ei kuvata veebis avalikult ning neid kasutatakse vaid järgmistest kommentaaridest teavitamiseks

Me soovime takistada veebirobotitel siia veebi kommentaarispämmi saata ja selleks palun sisestage see märgijada mide te järgneval pildil näete allpool olevale väljale. Teie kirjutatud kommentaari arvestatakse vaid siis kui pildil olev ja sisestatud märgijada on ühesugused. Samuti eeldame kommenteeri salvestamisel, et Teie brauseris on küpsiste kasutus meie veebis lubatud.


Form options