Skip to content

Palun ära räägi kolmandas isikus

Kujutad sa ette, et lähed baari ja ütled baaripidajale "Palun anda mulle üks õlu"? Ja kui ka ütled nii, siis ilmselt midagi joodavat sa küll ei saa.

Kui pöördud kellegi poole, siis alati kasuta kas sina- või teie-vormi (vastavalt sellele kas olete sina-peal või mitte) ning ära kasuta pöördumist kolmandas isikus. Nii lihtne see ongi. Kolmandas isikus kellegi kõnetamine on ebaviisakas ja kole kantselei-keel.

Seega baaripidajale ütle kas "Palun anna mulle üks õlu" või "Palun andke mulle üks õlu".

Tagasiviited

Ei ole tagasiviiteid

Kommentaarid

Näita kommentaare Loeteluna | Jutulõngana

Ei ole kommentaare

Autor ei võimalda seda artiklit kommenteerida

Lisa kommentaar

Tärnide vahel olev sõna kuvatakse paksus kirjas (näiteks: *sõna*) ning allajoonitud sõna saab teha alakriipsudega (näiteks: _sõna_).
Standardsed emotikonid nagu :-) või ;-) muudetakse piltideks.
Kommentaatorite e-posti aadresse ei kuvata veebis avalikult ning neid kasutatakse vaid järgmistest kommentaaridest teavitamiseks

Me soovime takistada veebirobotitel siia veebi kommentaarispämmi saata ja selleks palun sisestage see märgijada mide te järgneval pildil näete allpool olevale väljale. Teie kirjutatud kommentaari arvestatakse vaid siis kui pildil olev ja sisestatud märgijada on ühesugused. Samuti eeldame kommenteeri salvestamisel, et Teie brauseris on küpsiste kasutus meie veebis lubatud.


Form options