Skip to content

Norra - HTML, PDF, ODF ja vabad dokumendivormingud kohustuslikuks

Norra valitsus on otsustanud et kõik kuningriigi valitsusasutused peavad alates 01.01.2009 kasutama dokumendivormingutena HTML-, PDF- või ODF-vormingut ehk vabasid ja avatud dokumendivorminguid. Selel kohta pole muud öelda kui "Way to go" ja "Heia Norge!"

Millal küll mõtlemine Eestis samas suunas läheb? Minu ODF-teemaline ettepanek küll ei viinud mingite tulemusteni :-(

Tagasiviited

Ei ole tagasiviiteid

Kommentaarid

Näita kommentaare Loeteluna | Jutulõngana

Siirius Viirius :

Ka Eestis on avatud failiformaatide kohapealt siiski edusamme. Vähemalt Riigi Infosüsteemid (RISO) soovitab avalikus sektoris kasutamiseks ODF ja PDF faile:

http://www.riso.ee/et/koosvoime/vabavara/

vt. ka http://www.artsturm.ee/odf/

Kahjuks su omaaegne ettepanek TOM-s oli suhteliselt rohmakalt ja väheargumenteeritult tehtud. Selliseid asju tuleks põhjalikult ette valmistada ikka - ja soovitavalt vastavad tasuvusarutused, uuringud - vähemalt teiste riikide näitel.

Autor ei võimalda seda artiklit kommenteerida

Lisa kommentaar

Tärnide vahel olev sõna kuvatakse paksus kirjas (näiteks: *sõna*) ning allajoonitud sõna saab teha alakriipsudega (näiteks: _sõna_).
Standardsed emotikonid nagu :-) või ;-) muudetakse piltideks.
Kommentaatorite e-posti aadresse ei kuvata veebis avalikult ning neid kasutatakse vaid järgmistest kommentaaridest teavitamiseks

Me soovime takistada veebirobotitel siia veebi kommentaarispämmi saata ja selleks palun sisestage see märgijada mide te järgneval pildil näete allpool olevale väljale. Teie kirjutatud kommentaari arvestatakse vaid siis kui pildil olev ja sisestatud märgijada on ühesugused. Samuti eeldame kommenteeri salvestamisel, et Teie brauseris on küpsiste kasutus meie veebis lubatud.


Form options