Skip to content

Asjatu toidulisand E621 ehk naatriumvesinikglutamaat ehk maitsetugevdaja

Viimati Soomes käies muu hulgas vaatasin ühes juhuslikus toidupoes ringi ja ostsin Snellmani pakendatud liha- ja vorstiviile. Silma jäi ta sellega, et kõikidel pakenditel oli kirjas "Ei sisalda E621 toidulisandit". Hiljem kodus proovides selgus, et kõik nad olid väga maitsvad ning kadusid külmkapist kiiremini kui oleks eeldanud.

E621 ehk naatriumvesinikglutamaat on ülilaialt kasutatav maitsetugevdaja, mille ainus eesmärk on tekitada olukord, et klientidele jääks mulje "kui lõhn on tugev, siis kindlasti maitseb ka hästi". Tegelikult on tegemist täiesti asjatu toidulisandiga, mis tekitab lisakulusid, sogab ära toiduainete loomulikud lõhnaomadused ning mõnede uuringute alusel võib olla seotud terviseriskidega.

Millal tekib esimene Eesti lihatootja või muu toiduainetetootja, mis teadlikult jätab senikasutatud E621 oma toodetest välja?

Tagasiviited

Ei ole tagasiviiteid

Kommentaarid

Näita kommentaare Loeteluna | Jutulõngana

Kaur :

Miks nad peaks selle enda toodetest välja jätma?

PJ :

Miks peaks sööma asjatut keemiat, mida annab ära jätta? Kindlasti leiaks selliseid aineid veel, mis toidule mitte midagi juurde ei anna ja mida saaks retseptidest ära jätta.

kaur :

Sa vastad mingile teisele küsimusele. Muidugi ei peaks keemiat sööma :-) Aga see pole tootja asi; ega tema ju ei söö, tema hoopis müüb.

Aga tootja poolt? Kui E621 tõstab müüki, siis miks peaks tootja-müüja selle välja jätma?

Ainus põhjus oleks, kui E621 välistust ennast annaks kasutada müügi tõstmiseks. Kas saab?

Nimetu :

Ei vasta valele küsimusele - E621 peaks retseptidest välja jätma, sest klientidele meeldib puhtam toit (ning säästab tootjale ka natuke kulusid). Nii peakski iga tootja mõtlema. Kui ei mõtle, siis ta ei saa aru mis äriga ta tegeleb.

Kes esimesena selle muudatuse ära teeb ja teavet tehtud muudatusest suudab klientideni viia on ka lõpuks turul võitja.

Autor ei võimalda seda artiklit kommenteerida

Lisa kommentaar

Tärnide vahel olev sõna kuvatakse paksus kirjas (näiteks: *sõna*) ning allajoonitud sõna saab teha alakriipsudega (näiteks: _sõna_).
Standardsed emotikonid nagu :-) või ;-) muudetakse piltideks.
Kommentaatorite e-posti aadresse ei kuvata veebis avalikult ning neid kasutatakse vaid järgmistest kommentaaridest teavitamiseks

Me soovime takistada veebirobotitel siia veebi kommentaarispämmi saata ja selleks palun sisestage see märgijada mide te järgneval pildil näete allpool olevale väljale. Teie kirjutatud kommentaari arvestatakse vaid siis kui pildil olev ja sisestatud märgijada on ühesugused. Samuti eeldame kommenteeri salvestamisel, et Teie brauseris on küpsiste kasutus meie veebis lubatud.


Form options